O nás

Náš príbeh

Spoločnosť J. J. Darboven založil v roku 1866 Johann Joachim Darboven a v dnešnej dobe je vedená už štvrtou generáciou jeho potomkov, ktorá je v súčasnosti reprezentovaná Albertom Darboven. V našej spoločnosti J. J. Darboven sme začali asi pred 150 rokmi snívať
o dokonalom pôžitku z pitia kávy. Tento sen žijeme aj dnes, kedy Vám prinášame nielen kávu, ale aj čaje a čokoládu presne v tomto duchu. Koncern spoločnosti J. J. Darboven je v súčasnej dobe tvorený 13 dcérskymi firmami zastúpenými v ôsmich európskych krajinách. Materská spoločnosť sídliaca v Hamburgu aktuálne zamestnáva viac ako 1 100 ľudí po celom svete.

Tradícia
História a tradície so sebou prinášajú zodpovednosť. Zodpovednosť voči predchádzajúcim generáciám rodiny Darboven, ich vášni k zrnkám kávy a ceste k dokonalosti praženia, chutí a vôňí. Zodpovednosť k odkazu prvotriedneho spracovania a prípravy našich produktov. Predovšetkým však zodpovednosť k našim zákazníkom, ktorí od nás očakávajú len tú najvyššiu kvalitu.

Inovácia
Vďaka inováciám môžeme ponúkať vždy tú najlepšiu možnú kvalitu produktov a služieb. Našu históriu lemujú významné míľniky nových technologických postupov praženia a spracovania kávy.
Značka J.J. Darboven je tiež jedným z priekopníkov FairTrade kávy v Európe. Prichádzame s modernými gastronomickými konceptami a snažíme sa tak ponúknuť našim partnerom nové inšpiratívne chute a zážitky. Prvotriedna kvalita, profesionálny prístup a inovácie spolu s tradíciou sú základné hodnoty spoločnosti
J.J. Darboven.